• Obniżka
  • Oszczędź 1 400,00 zł
Narty slalomowe Rossignol HERO ELITE ST Ti + Look NX 12 KONECT z GRIP WALK  2020
Kod produktu: 916-00880

Narty slalomowe Rossignol HERO ELITE ST Ti + Look NX 12 KONECT z GRIP WALK 2020

ROSSIGNOL
3 199,00 zł
1 799,00 zł Oszczędź 1 400,00 zł
Długość (cm)
  • 162
Darmowy montaż wiązań
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Styl Jazdy: Race
Sezon: 2019/2020
Płeć: unisex
Wiązanie: LOOK NX 12
Technologie: LCT - LINE CONTROL TECHNOLOGY
Rocker: 10% - ON TRAIL ROCKER
Rdzeń narty: LCT Ti Woodcore - RDZEŃ DREWNIANY
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

NARTY SLALOMOWE ROSSIGNOL HERO ELITE ST Ti Z WIĄZANIAMI NARCIARSKIMI LOOK NX 12 GRIP WALK z SEZONU NARCIARSKIEGO 2020

Rossignol Hero Elite ST (Short Turn) Ti to narty slalomowe, dedykowane do jazdy krótką linią skrętu – jeszcze nigdy krótki, cięty skręt (carvingowy) nie był tak łatwy do wykonania.

Seria Elite jest doskonałym wyborem dla doświadczonych narciarzy, instruktorów czy trenerów, którzy szukają zaawansowanego modelu, ale jednocześnie nie tak wymagającego jak narty zawodnicze.

.

ELEMENTY KONSTRUKCYJNE NART ROSSIGNOL HERO ELITE SHORT TURN TI 2020.

.

LCT - LINE CONTROL TECHNOLOGY OD ROSSIGNOL – CZYSTA STABILNOŚĆ

Narty są wyposażone w system LCT czyli Line Control Technology. Jest to centralnie umieszczona solidna konstrukcja położona wzdłuż całej długości nart.

Tytanowa konstrukcja złożona z szyny i specjalnych gum otulających ją z obu stron w celu jak najlepszego absorbowania wszelkich wibracji i tłumienia drgań.

Nasza kontrola linii skrętu jest dużo większa, a na samych deskach czujemy się bardzo stabilnie. Konstrukcja LCT dostarcza ogromnej mocy i energii we wszystkich warunkach na stoku i w każdych okolicznościach.

.

.

TITANAL – WARSTWA DOSZTYWNIAJĄCA

Dodatkowe tytanowe wzmocnienie drewnianego rdzenia nart, gwarantuje optymalny flex poprzeczny i absorbowanie wszelkich drgań.

Mimo tego typu usztywnień, narty Rossignol Hero Elite ST Ti zachowują relatywnie niską wagę, wpływając na duży komfort użytkowania.

.

ON TRAIL ROCKER – PROFIL NART Z 10% ROCKEREM

Narty Rossignol Hero Elite ST Ti charakteryzują się niewielkim rockerem (90% camber10% tip rocker) na dziobach nart.

Dzięki zastosowaniu profilu z rockerem, narty zachowują się niezwykle precyzyjnie i wykazują stabilność na twardych, oblodzonych stokach narciarskich.

.

.

OVERSIZOWE TALIOWANIE

Szerokie dzioby i piętki nart pozwalają na dużo łatwiejsze prowadzenie oraz zainicjowanie skrętu. Zapewnia to również mocniejsze trzymanie krawędzi i moc na całej długości narty.

Z kolei niewielka szerokość pod butem (68 mm przy długości 162 cm) gwarantuje ekspresowe przechodzenie z krawędzi na krawędź.

.

WIĄZANIA NARCIARSKIE LOOK NX 12

Narty Rossignol Hero Elite ST Ti zestawiono z wiązaniami Look NX 12, które montowane są na płycie KONECT dając możliwość manualnej regulacji rozstawu wiązań bez użycia narzędzi. 

Regulację rozstawu wiązań można wykonywać w zakresie 260 – 372 mm długości skorupy buta narciarskiego, co zapewnia kompatybilność z dużym przedziałem rozmiarów butów narciarskich.

Zakres regulacji siły wypięcia DIN wynosi 3.5 – 12.

Wiązanie z technologią GRIP WALK jest kompatybilne z wszelkimi butami z flekami GRIP WALK oraz ze standardowymi podeszwami butów narciarskich.

.

DOBÓR DŁUGOŚCI NART ROSSIGNOL HERO ELITE ST Ti

Ze względu na slalomową charakterystykę nart Rossignol Hero Elite ST Ti zalecamy dobór długości do okolic nosa/ust (od wzrostu odejmujemy 15/10 cm).

Jeżeli narciarzowi zależy na jak najłatwiejszym manewrowaniu nartami, sugerujemy wybrać krótsze narty.

Więcej o tym jak właściwie dopasować długość nart do swoich umiejętności i parametrów pod poniższym linkiem:

JAK DOPASOWAĆ DŁUGOŚĆ NART?

.

PARAMETRY TALIOWANIA NART ROSSIGNOL HERO ELITE ST TI:

Długość narty [cm]  157 162 167 172
Szerokość dziobu [mm] 115.0 122.0 122.0 122.0
Szerokość po butem [mm] 68.0 68.0 68.0 68.0
Szerokość tyłu narty [mm] 104.0 104.0 104.0 104.0
Promień skrętu [m] 11 12 13 14

Dane techniczne

Sezon
2019/2020
Styl Jazdy
Race
Płeć
unisex
DIN (Skala Z)
3,5 - 12
Rocker
10% - ON TRAIL ROCKER
Wiązanie
LOOK NX 12
Technologie
LCT - LINE CONTROL TECHNOLOGY
Jednostka
para
Płyta
KONECT
Rdzeń narty
LCT Ti Woodcore - RDZEŃ DREWNIANY
ean13
3607682458944
isbn
NARTY ROSSIGNOL HERO ELITE ST TI 162 RAHLA02/LAA+LOOK NX12 KONECT GW B80 BLACK ICON FCIC025

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Rossignol to marka sportowa o ponad stuletniej tradycji. Jej hasło brzmi: ikona przeszłości, symbol teraźniejszości. I faktycznie coś w tym jest, bo od początku swego istnienia firma wyznaczała trendy w branży, a sportowcy korzystający ze sprzętu Rossigol do dziś zdobywają najwyższe laury na najważniejszych imprezach.

Historia marki Rossignol jest podobna do początków innych gigantów światowego rynku odzieży i sprzętu dla osób aktywnych. Firma narodziła się z miłości do sportu i z zachwytu pięknem gór. W 1907 roku zapalony narciarz i utalentowany cieśla, Abel Rossignol zrobił pierwsze narty. Do ich wykonania użył swojego ulubionego materiału, czyli drewna.

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy całkowicie darmowy montaż wiązań – wystarczy, że podasz nam swoją wagę, wzrost i długość skorupy buta. Po wykonaniu takiej usługi narty są w pełni gotowe do jazdy i nie wymagają dodatkowej wizyty w serwisie narciarskim.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Odpowiednie dopasowanie sprzętu narciarskiego to jeden z najistotniejszych czynników, gwarantujących bezpieczną i komfortową jazdę. Klikając w baner znajdziesz przydatne informacje, sporządzone przez naszych fachowców, w jaki sposób dobrać poszczególne elementy asortymentu (narty, buty narciarskie, kije).

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Artykuły, które zainteresują zarówno początkujących jak i doświadczonych narciarzy: ciekawostki ze świata narciarskiego, pomoc w przygotowaniu do pierwszych wyjazdów zimowych, porady z zakresu konserwacji sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej