Kije narciarskie damskie

KIJE NARCIARSKIE DAMSKIE W SKI24.PL

Kijki narciarskie to element wyposażenia narciarza, który pozwala zachować równowagę i utrzymać właściwą sylwetkę podczas zjazdu.

Kije są również niezbędne podczas jazdy wybranymi technikami oraz pomocne na płaskiej powierzchni, kiedy umożliwiają odepchnięcie. Narciarki mogą więc wybierać zarówno w modelach damskich, jak męskich – przeważnie nie ma między nimi tak dużej różnicy jak w pozostałych elementach sprzętu narciarskiego. Jako wiodących producentów kijów narciarskich wymienia się m.in. AtomicHeadKomperdell oraz Salomon. Kije powinny być dobrane w taki sposób, aby przedramię z ramieniem (trzymanym równolegle do ciała) utworzyły kąt prosty – tylko to zagwarantuje, że będą właściwie spełniać swoją rolę. Aktualnie oferta kijków jest bardzo szeroka, dlatego można wybierać między tymi z trzonem aluminiowym, kompozytowym, czy karbonowym, z gumową lub kompozytową rączką oraz z małymi albo dużymi talerzykami. Coraz popularniejsze stają się kije z systemem wypinania pasków, minimalizującym ryzyko kontuzji podczas poważnych upadków. A co ze stroną wizualną? Tutaj największy wybór mają ponownie kobiety – różnorodna kolorystyka i coraz ciekawsze szaty graficzne umożliwiają dopasowanie kijków nawet w taki sposób, aby pasowały do reszty stroju czy ekwipunku narciarskiego.

Najważniejsze to dobranie właściwiej długości – możesz tutaj skorzystać z tabeli, gdzie przedstawiony jest wzrost narciarza oraz proponowana długość kijów - SPRAWDŹ JAK DOBRAĆ KIJE NARCIARSKIE